Archiv

Český den proti rakovině

Kytičky můžete zakoupit také v Městském informačním centru Orlová a to od 15. 5. do 18. 5. 2024.

Tisíce dobrovolníků oblečou žlutá trička a vyrazí do ulic nabízet kytičky s letošní tmavě růžovou stužkou. Ke každé kytičce dárce obdrží i letáček s informacemi o prevenci rakoviny prsu, která je hlavním tématem letošní sbírky.
Město Orlová, se jako každý rok, sbírky zúčastní, a tak i v ulicích našeho města budete moci potkat dobrovolníky a přispět na dobrou věc.
Pokud zájemci o žluté kytičky nepotkají ve středu dobrovolníky v ulicích, mohou je získat na stovkách míst až do neděle 19. května. Seznam míst bude uveřejněn na webu sbírky www.cdpr.cz.
Liga proti rakovině ze sbírky financuje projekty, které cílí na prevenci nádorových onemocnění, zlepšení kvality života onkologických pacientů, na podporu onkologického výzkumu a přístrojového vybavení onkologických pracovišť.
Lidé mohou přispět i prostřednictvím dárcovských SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS KVET 90 nebo DMS KVET 190 na číslo 87 777. Cena jedné DMS je 30, 60, 90, 190 Kč.
Liga proti rakovině předem děkuje všem dárcům!

Koncert OPERA DIVAS

Evangelický kostel Orlová

V sobotu 27.4.2024 od 17:00 se představí na svém koncertě nejen orlovskému publiku OPERA DIVAS. Koncert se koná v evangelickém kostele v Orlové – Městě a vstupenku ve výši 300 Kč je možné zakoupit v Městském informačním centru v Orlové. Pořadatelem je Nadační fond Přátel kulturní památky Kostel SCEAV v Orlové, která má za cíl získávat prostředky na opravy této významné orlovské kulturní památky – Evangelický kostel v Orlové.

OPERA DIVAS … je prvním dámským operním triem v Čechách. Doménou Opery Divas je široký výběr repertoáru nejen z klasické hudby. Společné skladby si nechávají “šít přímo na tělo” a na objednávku, aby každá mohla mít prostor pro specifiku a přednost svého témbru. ExkluzivnÍ pěvecké dámské Trio OPERA DIVAS vzniklo v roce 2015., vlastně pro radost kývly na účinkování při společných vánočních koncertech, které měly velmi kladnou odezvu diváků a kritiky. Proto se také rozhodly ve své spolupráci nadále pokračovat. A kdo tvoří toto exkluzivní dámské trio? Jsou to přední operní pěvkyně našeho národa. Jmenovitě Pavlína Senić (soprano), Tereza Mátlová (soprano) a Andrea Kalivodová (mezzosoprano). Všechny tři dámy jsou vynikajícími zpěvačkami a jejich hlas v kombinaci s klavírním doprovodem vynikající Ladislavy Kaspříkové bude nezapomenutelným zážitkem, který si můžete dopřát v akusticky výjimečném prostoru našeho evangelického kostela. Srdečně zveme!

Orlová tenkrát a dnes
Jakub Mrázek

Orlová tenkrát a dnes, takový nese název nová kniha o Orlové, za kterou stojí Orlovák Jakub Mrázek.

„Kniha má za úkol ukázat, jak se místa našeho města Orlová, která jsou vyobrazena na známých i méně známých historických fotografiích, změnila a jak vypadají v současnosti. A naopak může odhalit, co vše se na těchto místech v historii nacházelo,“ říká autor knihy Jakub Mrázek.

Kniha obsahuje celkem 214 historických fotografií nebo obrázků, z nichž ty nejstarší sahají do období konce 19. století, a každá z nich je doplněna fotografiemi ze současnosti, z období let 2021 až 2023.

V prodeji v Městském informačním centru.
Cena knihy 400 Kč.
Pevná vazba.

Kalendář Beskydy

V prodeji kalendář BESKYDY 2024 od Štefana Špice.
Nabízíme týdenní stolní kalendář za 79 Kč a nástěnný kalendář ve formátu 30×44 cm za 105 Kč.

Den válečných veteránů

Den válečných veteránů se slaví celosvětově 11. listopadu, u příležitosti konce první světové války. Květy vlčího máku pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě a staly se proto symbolem tohoto svátku.

Sbírka ke Dni válečných veteránů se koná od 1. do 30. listopadu 2023 na stovkách míst po celé republice – makové květy je možné pořídit v kavárnách, obchodech, galeriích, knihovnách, informačních centrech a na mnoha dalších místech. Od 7. do 11. listopadu také v ulicích měst od dobrovolníků s kasičkami.

Pořízením květu přispějete na přímou pomoc veteránům a dalším bojovníkům za svobodu prostřednictvím Centra pomoci Paměti národa. Výtěžek sbírky jde také na to, aby se na jejich příběhy nezapomnělo.

www.denveteranu.cz

Konference

Proběhla konference Orlová, Slezsko a střední Evropa
Reflexe všech období vývoje obce v historické perspektivě od prvních zmínek po současnost.
Přiblížení historické epochy v širší historické perspektivě s důrazem na Orlovou, Slezsko a střední Evropu ve zvoleném časovém období.

Orlová v obrazech
Luboš Plucar

Nová kniha o Orlové autora Luboše Plucara.
V prodeji v Městském informačním centru od 27. 3. 2023.
Cena knihy 274 Kč.
Počet stran 152.
Pevná vazba.